Vinný sklep pánů z Lichtenburka

Doporučejeme navštívit: v areálu hradu Bítov (mapa) se Vám v průběhu návštěvní sezóny, trvající od července do začátku září,  nabízí možnost zakoupit či ochutnat vína z galerie vybraných moravských vinařství, která zahrnují vína všech kategorií, odrůd a cen vč. vín speciálních, mezi která patří například vína slámová, likérová aj.Naleznete zde i sortiment Akademických vín.

 

Otevírací doba:

červenec - začátek září  vždy od 10 - 18 hod.

Další možnosti vyžití v okolí hradu Bítov:

- Zřícenina hradu Cornštejn - zřícenina hradu z pol. 14. stol. byla postavena Bítovskými z Lichtemburka. V 16. století hrad dobyla vojska krále Jiřího z Poděbrad a od té doby je zpustlý. V současné době je jako zřícenina provozován Jihomoravským muzeem ve Znojmě. V červnu, červenci a srpnu je přístupný veřejnosti. Kontakt: www.znojmuz.cz

- Jezírko lásky (směr Zblovice)

- Hradní studánka – Burgquelle s Lurdskou Madonou

- Hradní zoologická zahrada

- Slaměný most - most, původně románský byl za Daunů přebudován a mezi románské pilíře byl vložen lomený oblouk. Mostu se říká slaměný údajně proto, že v dobách válek byl krytý slaměnou střechou, kterou bylo možno zapálit a tak nepříteli znemožnit přístup dále k hradu. V dnešní době je v majetku Lesů ČR a byl v r. 2010 opraven.